Komfort Cię zabija!

Święta to świetny czas na refleksje, więc ja mówię, że mam gdzieś swój własny komfort. Zwłaszcza jeśli ma mnie to pchnąć do przodu.

Życie jest wygodne

I nudne, kiedy się przyzwyczaisz do tego, że nie masz za dużo wyzwań przed sobą, a do tego nie szukasz następnych. Przynajmniej tak wyglądało moje życie ostatnio.

Przyzwyczaiłem się do nudy i schematycznej pracy. Dziś widzę, że nie pchnęło mnie to nigdzie ku lepszemu.

komfort
Zdjęcie: Printest.

To jak się uwolnić?

Ci co mnie znają, wiedzą, że jestem stoikiem, co często ratuje mi skórę. Zwłaszcza w takich momentach, jak łamanie swoich granic.

Dlatego wymyśliłem sobie bardzo prosty patent. Jest nim oczywiście podejmowanie lepszych decyzji nastawionych na doświadczenie i dodatni efekt uboczny.

Jaki będzie z tego zysk? Zależy od was. Ja sam widzę, że ciekawiej jest, kiedy skupiam się na tym, by doświadczać, a reszta przychodzi sama.

Zaczynaj drobnymi krokami.

Jest takie przysłowie, które tutaj świetnie pasuje. Każdy z nas je kiedyś słyszał, a to te o tym, że nie od razu zbudowano Rzym.

I z wychodzeniem z tego, co nam znane i sprawdzone też tak jest. Wymaga to czasu i chęci spróbowania tego, co nam nieznane, nawet kiedy bardzo się tego boimy.

Wspominam już o tym któryś raz, ale chciałbym, by ten 2023 był rokiem pełni moich możliwości. Stąd zostawię jeden wykład, który może być przydatny w zobaczeniu, jak czasem warto iść po to, co jest dalej.

Ja po zobaczeniu tego wystąpienia, które podrzucił mi Piotr C, po prostu się popłakałem.

Brak wyjścia ze strefy komfortu równa się wygranej strachu!

W swoim życiu podjąłem wiele słabych, koszmarnie beznadziejnych, ale i także czasem dobrych decyzji. Jednak ostatnio, podyktowaną przez doświadczenie stało się unikanie tego „ale”, by powiedzieć czemuś tak.

I jasne, wiąże się to z tym, że często pojawia się niepewność i strach, jak coś, co robię zostaje odebrane. Każda moneta w końcu ma dwie strony i każda decyzja ma konsekwencje.

Ja jednak wolę teraz podejmować takie, które są zgodne ze mną, nawet jeśli mam skoczyć w przepaść nowego, nieznanego i strasznego.

A kiedy ty rozmawiałeś ze sobą, o tym, co chcesz osiągnąć?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x