SimFabric – Kura znosząca złote jaja, których nikt nie widział?

Na naszym rodzimym rynku pojawiają się spółki, jakie to oferują nam zwiastuny gier, które zdają się nie istnieć.  Jedną z nich jest SimFabric.

To, czym w zasadzie jest SimFabric?

Cofnijmy się do 2016 roku, kiedy to ekipa postanowiła założyć firmę, a ta wyspecjalizowała się w tworzeniu oraz wydawaniu gier z gatunku symulatorów na komputery osobiste, konsole i urządzenia mobilne. 

Wydawnictwo duch? 

SimFabric do teraz wydało tylko trzy gry, z serii Saboteur. Jednak niedawno ta sytuacja się zmieniła, ponieważ pojawiła się Gardenia – farmerski symulator, gdzie prowadzimy nasz własny ogród. Można założyć, iż to dobrze, lecz nie do końca. 

SimFabric

Zaznaczmy, że SimFabric jest spółką notowaną na giełdzie, która może mieć niedługo naprawdę poważne problemy. W Gardenia w pewnym momencie zagrało tylko (albo w zasadzie aż) 20 osób, a umówmy się, jest dramatycznym wynikiem. 

Co ciekawe, w serwisie Steam produkcja od swojej premiery (3 grudnia) ma bardzo mało recenzji. Jednak przyjrzyjmy się bliżej, za dużo z nich jest pozytywnych.

Umówmy się, że tytuł, który posiada aż tyle łapek w górę, powinien budzić wątpliwości, ponieważ nie ma czegoś takiego jak gra idealna. Nawet nasz świetny Wiedźmin, nie ma tak dobrych not.

Trochę tego wszystkiego za dużo!

Jeśli zajrzymy sobie do listy tytułów w produkcji i w planach, mamy aż 8 tytułów i mają one być wydane na rok 2022 oraz 2023.

Mam jedynie nadzieję, że lista tytułów „do wydania” zmniejszy się, a nie będzie dalej w fazie nieokreślonej.

To jedna wielka bańka? 

Prawda jest taka, że po zobaczeniu gry, muszę powiedzieć jedno: coś tutaj śmierdzi i to naprawdę mocno. Jeśli ktoś jest inwestorem, to na pewno zastanowi się, czy taki wydawca jak SimFabric jest kurą z legend, co złoży złote jaja.

Wydawcy na pewno powinni zastanowić się, czy chcą oni być kojarzeni z wydawcą za bardzo „idealnym”. 

Na chwilę obecną nie chcę zakładać, iż ta bańka kiedyś wybuchnie, bo jest czymś niepewnym.

SimFabric to jednostka stowarzyszona w grupie PlayWay!

PlayWay to w wielkim skrócie zajmuje się wydawaniem obiecujących gier oraz finansowaniem rozmaitych zespołów deweloperskich.

Wycenienie jej stało się za pomocą praw do własności. PlayWay posiada aż 44,99%.

Pojawiają się pytania!

Przynajmniej ja mam kilka, a są to:

  1. Dlaczego jest tak mało recenzji, zwłaszcza w takim miejscu, jak Steam?
  2. Czy niektóre z nich zostały kupione?
  3. Czy Steam zacznie weryfikować to, co zostaje umieszczone na stronie danego produktu?

Oczywiście, mam ich więcej, lecz o nich za jakiś czas i to w innej formie.

O SimFabric przeczytacie również tutaj, czy tutaj.

Artykuł jest nowym pomysłem na tematykę wpisów na tym blogu.

Wpadnij na mojego Twittera: @improbite

Ps. Artykuł nie ma na celu obrażenia żadnej ze wspomnianych w niej firm. Jest jedynie zbiorem przemyśleń po analizie informacji ogólnie dostępnych w sieci!

Jeden komentarz

  1. W tekście nie ma nic, do czego można byłoby się przyczepić. To Twoja osobista opinia. Nie wiedziałem o tym, dziękuję za streszczenie sytuacji oraz podzielenie się swoimi wnioskami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *