Trzeba iść dalej…

Kiedy myślisz, że wróciłeś do punktu zero, to tylko zakręt, bo trzeba iść dalej.

Miałem to szczęście, że czasem na swojej drodze, trafiam na ludzi, którzy nauczyli mnie czegoś bezcennego. Jednak mam też to nieszczęście, że gdy zrozumiem ich lekcję, to już ich nie ma albo właśnie odchodzą.

Czasem tak po prostu jest

Nie winię ich, bo to nie moja decyzja. W końcu każdy człowiek chce być szczęśliwy i nie jest w tym nic złego. Wręcz powiedziałbym, że to najlepsza dogra do obrania sobie w życiu.

życie idzie dalej niczym ta droga z drewnianym wskaźnikiem.
Zdjęcie: Jens Johnsson / Pexels.

Życie potrafi zaskoczyć, dać to, co najlepsze, czego bardzo pragniesz i pokazać Ci, do czego jesteś zdolny, gdy pojawia się ta właściwa osoba. Jednak niestety, ale czasem nie możecie się zgrać i chcąc, lecz nie chcąc – trzeba iść dalej do przodu.

Myślałem, że dziś napiszę inny tekst, opowiem zupełnie inną historię, z innym zakończeniem, takim jak w bajce. Taką, co to nią Shrek sobie nie wypoleruje zderzaka.

Jednak życie to nie bajka.

Chociaż czasem byśmy tego bardzo chcieli.

Rzeka płynie dalej…

Zawsze, kiedy dochodzę do pewnego momentu, gdzie myślę, że coś jest już na dobrej drodze, by wskoczyć na swoje miejsce w mechanizmie, okazuje się, że jeszcze jednak nie to i nie tutaj.

Cóż, takie jest życie. Jednak lekcja z tego płynie taka, że nie można i nie powinno się poddawać. Nawet jeśli teraz boli, to z każdej porażki jest jakaś wartość dodatnia w postaci wiedzy, a to jest przecież bezpieczne.

Czy gdybym mógł, to bym cofnął kilka rzeczy? Oczywiście, że tak, ale pewnie wtedy moje doświadczenie by się zmieniło, a ja bym się nie nauczył.

Czy jestem zły? Nie, smutno mi. Tylko tyle. Nawet jeśli teraz wróciłem do punktu zerowego i zaczynam od początku, a w końcu, człowiek uczy się cały czas. Nawet w takich chwilach, gdy myśli, iż już wie, a tu się okazuje, że jednak nie.

Kimkolwiek jesteś, życzę Ci dobrze, bądź szczęśliwy i nigdy nie zapomnij, by iść dalej… nawet, gdy nie widzisz następnych kroków.

Jeden komentarz

  1. Jak mówią buddyści, jedyną stałą w życiu jest zmienność (nie jestem buddystą, ale znam wielu i wszyscy bez wyjątku są fajnymi, sensownymi ludźmi). Bo o tym, że czas leczy rany, to nawet nie wspomnę. Będzie lepiej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *